Soutěž: Okresní přebor II. třídy

5 - 1
Celkový čas

SK Dobruška B vs AFK Častolovice A

Věděli jsme, že nás v Dobrušce nečeká lehký zápas, přesto jsme do utkání vstoupili odvážně a ve 28. minutě vstřelili první gól. Od začátku jsme měli územní převahu a lépe kombinovali. Ve 33. minutě pak po individuální akci utekl dobrušské obraně Michal Brandejs a zvýšil na 0:2. Dále jsme se snažili držet míč na svých kopačkách, ale ve 44. minutě po chybné rozehrávce a po našem faulu ve vápně rozhodčí nařídil penaltu a bylo sníženo na 1:2.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem držet míč a pokračovat v kombinační hře, což se nám přestalo dařit a Dobruška začala mít herní převahu. My jsme naopak hru zjednodušili a více využívali rychlých brejků a dostávali se do šancí, které zůstaly nevyužity. V 64. minutě jsme pak po našem nedůrazu ve vápně inkasovali z rohu, což soupeře ještě více nakoplo a v 78. minutě po našem nedorozumění ve vápně a faulu našeho gólmana, kdy rozhodčí opět nařídil pokutový kop, jsme znovu inkasovali. Dále jsme ještě více posílili útočnou fázi, ale přes některé šance, branku již nevstřelili.
Naše hra dnes měla velmi dobré parametry a do příště nezbývá, než se poučit z vlastních chyb, které nás i v minulých zápasech stály potřebné body. Celkový dojem ze samotného zápasu pak zkazila nevychovanost domácího týmu, který jinak disponuje velmi dobrými fotbalisty. 👎
Za AFK „A“ je nutno zhodnotit podzimní část sezony po bodové stránce kriticky. Umístění v tabulce OP II. třídy není nijak lichotivé. Pozitivně lze naopak zhodnotit práci většiny hráčů, kteří odmakali letní přípravu a svoji připravenost přenesli do podzimních zápasů. Společně pak pracujeme na začlenění mladých odchovanců, které se zdá být velice úspěšné a naopak se snažíme motivovat i starší hráče k ještě lepšímu přístupu v trénincích a lepším výkonům na hřišti. Od letní přípravy většina zažila nové tréninkové pojetí, v týmu byla nastavena nová pravidla a to vše s cílem postupnými krůčky zvednout tento klub na vyšší sportovní úroveň. Cesta to bude možná dlouhá a trnitá, ale o tom ten fotbal je. 👍
Do další práce nám držte palce.. Vaše AFK 💙🤍
3 - 2
Celkový čas
3 - 1
Celkový čas
3 - 3
Celkový čas
6 - 1
Celkový čas
2 - 1
Celkový čas
0 - 1
Celkový čas

Sportovní klub Solnice B vs AFK Častolovice A

Divoký začátek, kdy jsme již v 1. minutě obdrželi první gól a ve 3. minutě vyrovnali na 1:1, vypovídal o celkovém průběhu prvního poločasu, který nakonec skončil v náš neprospěch 1:3. Solnice byla lepší ve všech směrech a my se jen stěží pokoušeli o kombinaci a mírný tlak, který vzápětí končil nepřesnou rozehrou. Hrstka fanoušků, která zápas navštívila musela litovat.
Do druhého poločasu jsme vstoupili s cílem hru zpřesnit, zvýšit pohyb a pokusit se dohnat dvoubrankový rozdíl. Kombinace se dařila lépe, začaly přibývat brankové příležitosti, ale vše bez kýženého efektu vstřeleného gólu. Dvakrát se nakonec trefil netradiční střelec Martin Lux, střelecky pak vyšli naprázdno Honza Brandejs a Štěpán Rojek, kteří se do poslední minuty pokoušeli dohnat brankové manko, ale nebylo jim bohužel přáno.
Co si vzít z takového zápasu je to, že nic není zadarmo a i na takové úrovni jako je OP II. trídy je zapotřebí odevzdat své maximum.
Příští víkend nás čeká poslední kolo podzimní části sezony na hřišti týmu SK Dobrušky „B“.
tr. Vik
4 - 2
Celkový čas
3 - 3
Celkový čas
4 - 0
Celkový čas