Hřiště

Před 100 lety byly v Častolovicích několika nadšenci položeny základy vzniku fotbalového klubu, který bez přestávek, celou tu dlouhou dobu, přinášel mládeži možnost aktivního sportovního vyžití a občanům zábavu. U příležitosti tohoto významného jubilea se vedení městyse Častolovice rozhodlo provést zásadní rekonstrukci svého fotbalového areálu, který je domovem místního klubu AFK Častolovice.

Cíle pro tento rok byly vytyčeny dva: rekonstrukce sportovního zázemí plus okolí a taky důstojné oslavy 100 let fotbalu v Častolovicích. Druhý cíl se z důvodu epidemiologických opatření nedal na jaře tohoto roku uskutečnit, byl odložen na rok příští. Avšak ten první, stavební, se podařil. Rozsáhlá úprava exteriéru a interiéru šaten, částečně i restaurace a přilehlých ploch za cca 4,5 mil. Kč neunikla pozornosti všem návštěvníkům tohoto nyní velmi útulného areálu.

O materiální pomoc při uskutečnění záměru se starosta městyse obrátil také na vedení Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., jehož divize Isover a Weber podpořili tento záměr dodávkou tepelně izolačních materiálů a fasádních omítek v hodnotě bezmála 400 tis. Kč.

Ve fotbalovém areálu v Častolovicích je v průběhu sezóny opravdu velmi rušno. Působí zde hned několik družstev různých věkových kategorií – mladší přípravka (U-9), starší přípravka (U-11), mladší žáci (U-13), starší žáci (U-15), mladší dorost (U-17) a dvě mužstva dospělých.

Areál má však ještě další, nejen sportovní, využití. O letních prázdninách je zde každý týden v provozu letní kino. Nájemce restaurace organizuje cca dvakrát do měsíce diskotéky, v jiných volných termínech je možné využít příjemného venkovního prostředí k různým oslavám a společenským akcím.

zdroj – Úprava areálu