obrzek07
obrzek14
obrzek04
obrzek11
obrzek16
obrzek05
obrzek10
obrzek08
obrzek03
obrzek02
obrzek12
obrzek09
obrzek13
obrzek01
obrzek15
obrzek06

ASSA ABLOY CUP 2017 - mladší žáci vítězem !!!

ml zaci rk 05022017 w

V neděli 5.2. 2017 se naši mladší žáci zúčastnili halového turnaje ASSA ABLOY CUP 2017 v Rychnově nad Kněžnou. Jednalo se o 1. ročník, který se konal v pěkném prostředí haly Romana Šebrleho. Turnaj byl vypsán pro hráče ročníku 2004 a mladší, pořadatelem byl FC Spartak Rychnov nad Kněžnou.

Turnaje se účastnilo celkem 8 týmů rozdělených do dvou skupin, hrálo se na malé házenkářské branky 3 x 2 metry systémem 4 + 1, hrací doba byla 15 minut.

Skupina A:
FC Spartak Rychnov n. K.
FC Olympia Hradec Králové
Spartak Opočno
TJ Velešov Doudleby n. O.


Skupina B:
TJ Baník Vamberk
TJ Sokol Třebeš 2005
FK Kostelec n. O./AFK Častolovice
FK Náchod

Zápasy:

FK Kostelec/AFK Častolovice - TJ Sokol Třebeš 2005  2:1
Branky: Šupler Ondřej 2

Na začátek těžký soupeř, který nás hned v úvodu zaskočil. Krátce po rozehrávce trefil břevno naší branky, zúročil úvodní tlak a dostal se do vedení. Naši kluci ale nehodlali složit zbraně, hru vyrovnali a dokázali vývoj zápasu otočit. Celkově se hrál i slušný fotbal. První, pro naše sebevědomí důležitá výhra.

FK Kostelec/AFK Častolovice - FK Náchod  1:0
Branka: Hovorka Michal

Vyrovnaný zápas. Naši kluci hráli s velkým nasazením, bojovali, snažili se nedat soupeři čas na rozehrávku. Dokázali jsme se dostat do vedení a dovézt zápas do vítězného konce.

FK Kostelec/AFK Častolovice - TJ Baník Vamberk  3:2
Branky: Šupler Ondřej 2, Rojek Štěpán

I přes úvodní dvě výhry jsme před tímto zápasem neměli postup ze skupiny jistý. Nesměli jsme prohrát. Kluci zvládli začátek zápasu nejlépe jak mohli. Vstřelili jsme dvě rychlé branky, soupeře do ničeho nepustili, první 4 minuty se hrálo pouze na jeho polovině. Poté ale přišel absolutní výpadek. Přestali jsme hrát, soupeř snížil a začal kousat. Dokázali jsme se ještě jednou dostat do dvoubrankového vedení, ale po dalších chybách Vamberk opět snížil. Naše nejslabší vystoupení na turnaji, opomenu - li úvod zápasu.

Díky těmto výsledkům jsme obsadili 1. místo v základní skupině a v semifinále nás čekal druhý celek skupiny A - domácí Rychnov. Na ten se nám dlouhodobě v hale nedaří, díky přehnanému respektu našich hráčů z fyzicky vyspělejšího soupeře.

SEMIFINÁLE:

FK Kostelec/AFK Častolovice - FC Spartak Rychnov n.K.  1:1, na p.k. 3:1
Branka: Rojek Štěpán
Pokutové kopy proměnili: Rojek Štěpán, Hovorka Michal, Podolský Petr

Toto semifinálové okresní derby oživilo halu. Hrál se rychlý, fyzicky náročný a především důrazný fotbal, ve kterém nechyběly ani pěkné momenty. Naši kluci se tentokrát soupeři neodevzdali, celý zápas doslova odjezdili "po zadku". Rychnov se ujal vedení nádhernou nechytatelnou střelou z přímého kopu přímo do "šibenice". Měl jsem obavy, že to kluky položí, ale tentokrát bylo vše jinak. Bojovností jsme se snažili vyrovnat, což se nakonec podařilo. Vytvořili jsme si další 2 gólové příležitosti, které jsme bohužel nevyužili. Kluci se museli vyrovnat i s dalšími okolnostmi, o kterých nechci psát. Soupeř si již větší šance nevytvořil a zápas musely rozhodnout pokutové kopy.

Naši střelci, kteří se sebevědomě přihlásili, ani jednou nezklamali a tak jsme mohli slavit dle mého názoru naprosto zasloužený postup do finále.

FINÁLE:

FK Kostelec/AFK Častolovice - FC Olympia Hradec Králové 1:0
Branka: Šupler Ondřej

Bylo to finále vyrovnané, nikdo neměl delší dobu výraznější převahu. V polovině zápasu jsme se po krásné křídelní akci a přesné nahrávce před branku na volného Ondru Šuplera ujali vedení. Soupeř nás občas před naší brankou pozlobil, ale naši kluci dnes chtěli být těmi, kdo si prožije vítězné oslavy. Dokázali udržet čisté konto a potom už se rychnovskou halou rozezněla hymna ....

Kluky dnes musíme za předvedené výkony pochválit. K turnaji přistoupili zodpovědně, zvládli ho psychicky, na hřišti nechali vše a zaslouženě si užili první velký vítězný turnaj. Jak se během turnaje ukázalo, tak se nám podařilo složit dvě vyrovnané čtveřice. Proto jsme mohli střídat pravidelně, poměrně rychle a tím všechny soupeře přehrát. Někomu by se mohlo zdát, že to byly výsledky těsné. Ale ostatní týmy na tom byly podobně. Téměř polovinu zápasů o umístění rozhodovaly pokutové kopy, malé branky se prostě trefují hůře.

Sestava: Cejpek Martin - Podolský Petr, Hlaváček Adam, Šupler Ondřej, Rojek Štěpán - Dominik Jireš, Dominik Lingr, Hovorka Michal, Sejkora David